AFS Fejér Megyei Körzet
AFS Fejér Megyei Körzet

Tartalom

Kellemes Névnapot!

 

 
Számláló
Indulás: 2006-03-29
 
Helyi idő
 
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 

EVS

Jelentkezés

 

Jelentkezni és érdeklődni Hídvégi Katalinnál az evs-hungary@afs.org e-mail címen lehet.

 

További információ a http://www.mobilitas.hu/?m=34&hol=ifj&h_id=29 oldalon, illetve a Mobilitás honlapján az Ifjúság 2000-2006 fülre kattintva.

 

 

Jó példa és tapasztalatok

 

Európából

 

Az Önfenntartó Falu Jótékonysági Egyesület (Sustainable Village Charitable Trust), egy skót szervezet, 6 hónapra fogadta Katrint Luxemburgból. Az ÖFJE az önellátó életmód és egyfajta környezetvédő életmód működő példája, ahol az önkéntesek ott laknak, ahol egy régi épületegyüttes felújításán dolgoznak. Katrin a helyszínen dolgozó csapat munkájában vett részt, főként a tájrendezésben, kertészkedésben ill. a résztvevők környezetvédelmi cseréiben, kirándulásaiban is segített. Őt egy fiatalokkal foglalkozó környezetvédelmi szervezet küldte Luxemburgból Skóciába. Hazatérte után Katrin szeretne az ÖFJE munkájához hasonló témában tanulmányokat folytatni, és szeretne Luxemburgban is néhány olyan ötletet kipróbálni, mint amilyeneket a fogadó szervezetnél Skóciában látott.

 

Itthonról

 

Nagyon örülök neki, hogy részt vehettem az Európai Önkéntes Szolgálat programban. A főiskolai tanulmányaim után mindenképpen el akartam tölteni egy kicsit hosszabb időt egy idegen országban. Mivel erre semmi más lehetőségem nem volt, örültem neki, hogy tudomást szereztem az Európai Unió programjáról, és sokat dolgoztam rajta, hogy kihasználhassam. Ez alatt a kilenc hónap alatt rengeteg élményt és tapasztalatot gyűjtöttem. Megtanultam új számítógépes programokat és az Internetet jobban kezelni, és a nyelvtudásom is fejlődött. Az önkéntesekkel való közös programok, pl. kirándulások, tánctanfolyamok, kóruspróbák, bálok és más összejövetelek örökre megmaradnak az emlékezetemben. A munkám során is kedves és segítőkész embereket ismertem meg. Örülök neki, hogy belepillanthattam egy ifjúsági információs iroda munkájába, s tapasztalatokat gyűjthettem ezen a területen. Én tehát pozitív élményekkel tértem haza, és az Európai Önkéntes Szolgálatot csak ajánlani tudom más fiatalok számára.

 Szőnyi Judit(Ausztria)

                                               Európai Önkéntes Szolgálat az AFS önkénteseként

 

 

 Mi az Európai Önkéntes Szolgálat (EVS)?

 

Önkéntes munka külföldön egy non-profit szervezet és a helyi közösség megsegítésére – talán ez a legtömörebb meghatározása az önkéntes szolgálat fogalmának ahol elhelyezkedhetsz.  Mit jelent ez a gyakorlatban? A résztvevő fiatal számára azt, hogy 6-12 hónapig – önkéntesként – fizetés nélkül dolgozik. Munkájáért cserébe kap viszont szállást, ellátást, nyelvoktatást, személyes segítőket, és egy kisebb összegű zsebpénzt. Sőt, az utazásáról, a helyi közlekedéséről és biztosításáról is gondoskodik a program.

 

A program célja

 

Az Európai Unió a 18-25 éves fiatalok informális tanulását kívánja támogatni azáltal, hogy közvetlenül és aktívan vonja be őket különféle, társadalmi igényeket kiszolgáló programokba.

 

Az Európai Önkéntes Szolgálat célja három alapelvre épül:

Jelentkezési határidő

az AFS-nél

Pályázat beadási határidő a Mobilitáshoz

Projekt kezdete (felkészülés és kiutazás)

december 1.

február 1.

május 1. – szeptember 30.

február 1.

április 1.

július 1. – november 30.

április 1.

június 1.

szeptember 1. – január 31.

július 1.

szeptember 1.

december 1. – április 30.

szeptember 1.

november 1.

február 1. – június 30.

·         Informális interkulturális tanulási lehetőség biztosítása a programban résztvevő fiataloknak, ezáltal társadalmi beilleszkedésük és aktív szerepvállalásuk bátorítása, szociális érzékenységük fejlesztése és munkavállalási esélyeik növelése;

·         A helyi közösségek fejlődésének támogatása;

·         Új partner kapcsolatok kialakulásának és a partnerek közötti tapasztalatcsere támogatása.

 

Résztvevő felek

 

Az önkéntes projekt megvalósításában alapvetően három fél működik együtt: a küldő szervezet (az AFS), a fogadó szervezet és az önkéntes.

A küldő szervezetnek két fő feladata van. Egyrészt ő a pályázat benyújtója. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a pályázat minden adminisztrációs részéért ő a felelős (pályázat megírása, beadása, szerződéskötés, beszámoló megírása, pénzügyi elszámolás), s ehhez a szervezethez érkezik meg az önkéntes úti- és vízumköltségére, felkészülésére stb. fordítható támogatási összeg. Másrészt feladata az is, hogy vele közösen készítse elő a projektet, felkészítse a rá váró kihívásokra, és amíg külföldön van nyomon kövesse a vele történő eseményeket. Hazaérkezése után pedig segíti abban, hogy újra beilleszkedjen az itthoni közegbe.

A fogadó szervezet dolga, hogy a projektben az önkéntes számára olyan munkát biztosítson, amely szolgálja a személyes fejlődését, miközben a szervezetnek és a helyi közösségnek is javára válik. Ezenfelül, a pályázaton elnyert összegből gondoskodik a szállásáról, ellátásáról, nyelvoktatásáról és arról, hogy rendelkezésére álljon egy mentor, azaz az őérte felelős személyes segítő.

 

Az önkéntes a program mozgatórugója, hiszen ő az, aki felveszi a kapcsolatot a küldő szervezetettel, megkeresi a számára szimpatikus fogadó projektet, és levélben egyezteti velük a részleteket. Szintén ő az, aki a küldő szervezete segítségével pályázik a projektje támogatásáért, míg végül kiutazik és dolgozik a fogadó szervezeténél. Visszatérés után pedig, itthoni önkéntes munkájában is hasznosítja a tanultakat, ill. átadja tapasztalatait.

 

A program menete

 

Első lépésben az önkéntes megkeresi szándékával a küldő szervezet, aki segítségére lesz a projekt megszervezésében. Ezután egy Internetes adatbázisból kiválasztja a neki tetsző, és hasznos tapasztalatot ígérő fogadó projekteket. Amennyiben sikerült egy fogadó szervezettel megállapodni, és fogadnák az önkéntest, mindkét szervezet pályázik a pénzügyi támogatásra. Ha az önkéntes projektjét támogatásra érdemesnek találják, elkezdődhet a felkészülés a kiutazásra.

 

Fontos! Az önkéntes szolgálat megszervezése az ötlet megszületésétől számítva a kiutazásig kb. 6 hónapot vesz igénybe!

 

 

A visszatérés után az önkéntesnek és a küldő szervezetnek együtt kell elkészíteni a hivatalos beszámolót, hogy a küldő szervezet megkaphassa a támogatási összegből fennmaradó részt. Az önkéntesnek pedig a hazautazástól számított két évig lehetősége van a segítségükkel a Befektetés a jövőbe c. alprogramban részt venni.

 

Jelentkezési feltételek

 

·         18-25 éves kor (szigorúan, a kiutazás napján)

·         érdeklődés az önkéntesség iránt

·         lelkesedés és kitartás (a szervezés ideje alatt)

·         Internet hozzáférés (az adatbázisban való kereséshez és a levelezéshez)

·         nyelvismeret (a levelezés lebonyolításához)

·         ELŐNY az AFS-es tapasztalat (pl. volt fogadó testvér, önkéntes, volt

        kiutazó diák stb.)

 
Mikulás Buli 2013
 
Együttműködő Partnereink
 
Linkek
 
Ajánlott linkjeink
 
Chat
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Tartalom

Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.